Diecezja Warszawsko-Praska » Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Każdego roku dzień 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, jest Dniem Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym roku dzień ten będzie obchodzony pod hasłem: „Z Wieczernika aż na krańce świata”. Tradycyjnie już, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, składka na tacę zbierana w tym dniu w kościołach i kaplicach całej Polski, przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Jednym z głównych jej zadań jest opieka nad 1800 polskimi misjonarzami i misjonarkami, posługującymi na placówkach.

Nasza odpowiedzialność za misje – przypomina w specjalnym komunikacie na dzień 6 stycznia bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji – to także wspomaganie tych, którzy niosą orędzie Chrystusa aż po krańce świata. Wraz z całym Kościołem modlimy się także za ludy i narody, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie i nie poznały Ewangelii. Cieszy nas, że 1800 misjonarzy i misjonarek z Polski posługuje w 99 krajach misyjnych. Są obecni w dalekiej Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce.

Misjonarze nie tylko zajmują się głoszeniem Ewangelii i formowaniem wspólnot wiary, ale także pełnią dzieła miłości miłosiernej. Udręczonym wojnami, ubóstwem i chorobami społecznościom lokalnym, niosą nadzieję i pociechę swą bezinteresowną pomocą – dodaje bp Piotrowski.

Z ofiar zebranych na tacę w dniu 6 stycznia Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, oprócz pomocy misjonarkom i misjonarzom, utrzymuje także Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące przyszłych misjonarzy do posłania misyjnego. W tym roku przygotowuje się tam 13 osób: 9 z nich to kapłani diecezjalni, 1 kapłan zakonny i 3 siostry zakonne.

Informacja prasowa
Komisji ds. Misji KEP