Diecezja Warszawsko-Praska » Druga edycja szkolenia liturgicznego dla fotografów i operatorów kamer

Druga edycja szkolenia liturgicznego dla fotografów i operatorów kamer

60 osób uczestniczyło w drugiej edycji liturgicznego szkolenia dla fotografów i operatorów kamer organizowanego przez diecezję warszawsko-praską. Spotkanie miało na celu uwrażliwić osoby pracujące podczas kościelnych uroczystości na kwestie liturgiczne oraz usprawnić ich prace.

Pierwszą część spotkania, dotyczącą pracy fotografa, poprowadził Waldemar Kompała, fotograf z wieloletnim stażem. W drugiej, w której poruszony został temat zasad obowiązujących fotografa podczas przebiegu uroczystości kościelnych, mówił ks. dr Paweł Cieślik, przewodniczący Diecezjalnej Komisji Liturgicznej.

Uczestnicy szkolenia otrzymają legitymacje, które uprawniają do pracy przy wydarzeniach w parafiach diecezji warszawsko-praskiej.

Pierwsza edycja szkolenia odbyła się w listopadzie 2022 roku i zgromadziła ponad 50 fotografów z Warszawy i okolic.

fot. Karolina Błażejczyk