Diecezja Warszawsko-Praska » Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej 2023

Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej 2023

Czcigodni Księża,
Opiekunowie grup Służby Liturgicznej,

organizujemy Zlot Służby Liturgicznej. Odbędzie się 16 września 2023 roku na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko- Praskiej. Podczas Zlotu obecne będą relikwie św. Dominika Savio, patrona ministrantów, a hasłem spotkania są słowa, które obrał sobie święty patron po przyjęciu pierwszej Komunii Świętej: „Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja”.

Program:
10:00 – rejestracja grup – w tym czasie dostępne będą zabawy i atrakcje dla najmłodszych
11:00 – przywitanie grup/przygotowanie do Eucharystii
11:30 – Eucharystia
12:30 – posiłek (kiełbaski, zapiekanki)
13:10 – sala gimnastyczna WSD; spotkanie dla młodzieży od 8 klasy włącznie,
dla młodszych: prezentacja parafialnych schol na scenie, gry i zabawy na terenie WSD
14:00 – rozdanie medali super ministrant, super bielanka, super scholista/tka
15:00 – zakończenie

Prosimy o zgłaszanie scholi do prezentacji na scenie. W zależności od liczby zgłoszeń będzie można zaprezentować od jednego do trzech utworów. W zgłoszeniu należy podać, jakie instrumenty będą używane podczas śpiewu, by móc przygotować odpowiednie urządzenia. Gdyby były trudności organizator o tym poinformuje. Prosimy także o zgłoszenia najaktywniejszych dzieci do wręczenia medali. Rejestracja na spotkanie trwa do 5 września na adres [email protected]. Każda parafia może zgłosić po 3 dzieci w każdej kategorii. Księża chcący dołączyć do koncelebry zabierają ze sobą albę i białą stułę.

ks. Łukasz Krupa
Diecezjalny opiekun Służby Liturgicznej