Diecezja Warszawsko-Praska » Diecezjalna procesja Bożego Ciała

Diecezjalna procesja Bożego Ciała

Tegoroczna diecezjalna procesja Bożego Ciała rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Eucharystią w parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana. Zakończy się w parafii konkatedralnej na Kamionku, dla której jest to święto patronalne. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnią Chór Katedralny Musica Sacra /Msza Święta/ oraz Chór Konkatedralny „Kamionek” /procesja/. Transmisja Mszy Świętej w Radiu Warszawa.

Po Mszy Świętej wyruszy procesja eucharystyczna, które przejdzie ulicami: Sierakowskiego, Okrzei, Jagielońską, Marcinkowskiego, Targową, Zamoyskiego i Grochowską.
Pierwszy ołtarz przygotowują Siostry Loretanki, drugi strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 5, trzeci parafia św. Wincentego Pallotiego, czwarty parafia konkatedralna Bożego Ciała.

Księży diecezjalnych i zakonnych zapraszamy do otwartej koncelebry. Prosimy o zabranie własnej alby i przybycie do zakrystii katedralnej najpóźniej na godz. 9.40.

ks. Tomasz Kalinowski
ceremoniarz diecezjalny