Diecezja Warszawsko-Praska » Bp Kamiński: Zapragnijmy mocno spotkania z Bogiem

Bp Kamiński: Zapragnijmy mocno spotkania z Bogiem

2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego po raz 26. w Kościele obchodzony był Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Uroczystej Eucharystii w Katedrze Warszawsko-Praskiej przewodniczył bp Romuald Kamiński.

W homilii Ordynariusz Warszawsko-Praski przypomniał, że istotą modlitwy jest przede wszystkim spotkanie i relacja z Bogiem:

Nieraz mamy do siebie taką pretensję, że po liturgii, wychodząc do naszych codziennych zajęć, mamy niedosyt. Nie umiemy może tego nazwać, ale właśnie to jest to, że uczestniczyliśmy w liturgii, ale nie nastąpiło spotkanie. Zapragnijmy mocno, aby spotkanie następowało, nie tylko w świątyni.

Bp Kamiński podziękował osobom życia konsekrowanego za codzienną modlitwę i wytrwałe realizowanie drogi powołania:

Pragnę podziękować za wielki dar codziennej Eucharystii, sprawowanej w każdej kaplicy domu zakonnego i kościele zakonnym z udziałem wspólnoty. To każdorazowo nowe źródło mocy dla diecezji, Ojczyzny i Kościoła. Trwanie na systematycznej modlitwie to stałe podtrzymywanie owocnego działania ludu Bożego. A potem podejmowanie różnorakich obowiązków na chwałę Boga i ku pożytkowi zbawiennemu dla bliźnich.

Po homilii odbył się obrzęd odnowienia ślubów zakonnych przez osoby konsekrowane obecne w praskiej katedrze.

Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił Jan Paweł II w 1997 roku, jako czas szczególnej refleksji na temat posługi osób poświęconych Bogu i modlitwy w ich intencji.