Diecezja Warszawsko-Praska » Akcja misyjna „Dzieci komunijne DW-P – dzieciom misji”

Akcja misyjna „Dzieci komunijne DW-P – dzieciom misji”

Już niebawem majowo rozkwitną kwiaty i znów przyjdzie czas I Komunii Świętych. Po nich zaś Biały Tydzień, a w nim, oczywiście, DZIEŃ MISYJNY! Od wielu już lat przecież DZIECI KOMUNIJNE pomagają DZIECIOM MISJI.

W większości polskich parafii jeden dzień Białego Tygodnia jest dniem solidarności dzieci z rówieśnikami w krajach misyjnych. Wyrażają ją poprzez modlitwę oraz dar materialny. Przynoszą wówczas do kościoła specjalną kopertkę – „Mój dar dla dzieci z krajów misyjnych”– w której znajduje się dobrowolna ofiara pieniężna, będąca darem dziecka komunijnego i jego rodziców. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymują obrazek z modlitwą, który będzie im później przypominać o udziale w misyjnym dziele Kościoła. Akcja prowadzona jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

W radości spotkania Chrystusa Eucharystycznego dzieci odkrywają w sobie misjonarza – zwracają się w stronę swoich dalekich rówieśników, by dzielić się z nimi chlebem ziemskim, wychodząc w ten sposób naprzeciw ich potrzebom materialnym, oraz Chlebem Eucharystycznym. Przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci tworzą „łańcuch solidarności” z dziećmi całego świata i niosą Chrystusa tym, które jeszcze Go nie spotkały, a jednocześnie żyją w nędzy i poniżeniu.

Zebrane ofiary będą przeznaczone na realizacje projektów misyjnych, adresowanych do najbardziej potrzebujących dzieci. Z połowy pozyskanych środków jako Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko-Praskiej, pragniemy w tym roku, w sposób szczególny pomóc dzieciom z domu dziecka w Kazachstanie, oraz dzieciom w Sierra Leone i Peru, pozostała część ofiar zostanie przekazana do Papieskich Dzieł Misyjnych.

Od 22 kwietnia w wydziale misyjnym, Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej (pokój 1.6), w poniedziałek, środę, lub czwartek w godz. od 10.00 do 13.00., można odbierać nieodpłatnie kopertki misyjne i pamiątkowe obrazki.

Ks. Marcin Brzeszczyński
Dyrektor Dzieła Misyjnego DW-P

Przypominamy, że tutaj znajdują się materiały Misyjne Materiały Liturgiczne 2021 – obejmujące m.in. Biały Tydzień.