Peregrynacja Cudownego Wizerunku MB Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski

Od czerwca 2020 roku trwa w Polsce kolejna peregrynacja Cudownego Wizerunku Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Nawiedzenie miało już miejsce w niektórych Parafiach naszej Diecezji. Nadal możliwe jest włączanie się w to dzieło, do czego organizatorzy serdecznie zapraszają.

Jak piszą:

W czasie epidemii, która wybuchła w roku 1652 obraz Matki Boskiej Łaskawej Wybawicielki od Zarazy i Wszelkiego Utrapienia noszono uroczyście w procesjach ulicami Warszawy prosząc Matkę Bożą Łaskawą, by powstrzymała zarazę i zagrodziła jej dostęp do stolicy. W dowód wdzięczności wobec Maryi za wysłuchane prośby Rada Miasta wydała oficjalny dokument Ślubowanie WarszawyVotum Varsaviae, na mocy którego ogłoszono Matkę Bożą Łaskawą Patronką Warszawy i Strażniczką Polski.

„Morowe” powietrze atakowało jeszcze wielokrotnie Warszawę i inne ośrodki w Polsce. W chwilach trwogi mnożyły się nabożeństwa u stóp Wszechmocnej Orędowniczki, Tarczy broniącej przed zarazą. Kopię Jej wizerunku sprowadzano do innych miast, gdzie również uzyskiwano za przyczyną Maryi cudowną ochronę od nieszczęścia.

Nawiedzenie obrazu w parafii czy innym miejscu kultu trwa tydzień, rozpoczyna się i kończy w sobotę. Koordynacją zajmuje się Społeczny Komitet Krzewienia Kultu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.

Kontakt: aneta.ciezarek@gmail.com, tel. 504 922 327.

Kalendarz w diecezji warszawsko-praskiej w najbliższym czasie obejmuje:

• 06 – 13 listopada 2021
    Parafia Miłosierdzia Bożego w Otwocku