Kurs dla zakochanych
3 grudnia 2021 roku - 1 kwietnia 2022 roku, parafia św. Jana Kantego w Legionowie

To cykl spotkań służących rozeznaniu powołania do życia małżeńskiego, jak również przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Uczestnikami kursu mogą być narzeczeni, a także pary, które dopiero rozeznają swoje powołanie - bez zobowiązań.

Cały kurs to 17 cotygodniowych spotkań, z których każde trwa od 1,5 do 2 godzin. Jest to czas rozeznawania swojego powołania do małżeństwa, czas budowania relacji pomiędzy narzeczonymi, zakochanymi. Jest to czas "ładowania akumulatorów", zdobywania wiedzy i nauki na doświadczeniu innych - by swoje przyszłe małżeństwo zbudować na trwałych podstawach. Istotnym elementem kursu są randki, stanowiące niejako "pracę domową" a które pozwalają tylko we dwoje przedyskutować zagadnienia poruszane na kursie, pobyć razem, lepiej budować relację. Autorami programu kursu i materiałów kursowych są Magdalena i Wiesław Grabowscy. Kurs ten od kilkunastu lat jest co roku prowadzony w Kościele św. Jakuba na placu Narutowicza.

Więcej informacji tutaj: http://kurs-dla-zakochanych.waw.pl/

W naszej diecezji poprowadzą go Marzena i Tomasz Kaczorowscy - doradcy na co dzień posługujący w Parafialnym Ośrodku Formacji Rodziny przy parafii Św. Jana Kantego w Legionowie. Kurs zawiera treści obowiązującego w naszej diecezji cyklu 10 spotkań przygotowujących narzeczonych do sakramentu ślubu (katechezy przedmałżeńskie) i może stanowić "zaliczenie" tych katechez.

Jeśli chcecie naprawdę dobrze przygotować się do małżeństwa lub umocnić Waszą relację - Zapraszamy do rejestracji.

Koszt za materiały dla uczestników oraz kawa i herbata na spotkaniach - 100 PLN za parę). Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 grudnia (piątek) od godziny 19:30 w poradni małżeńskiej, w "wikariatce" przy kościele parafialnym parafii św. Jana Kantego w Legionowie. Kolejne spotkania - co tydzień, w piątki. Zakończenie kursu w kwietniu 2022.

Dod. Jakub Troszyński 26.10.2021 o 13.52