Procesja Różańcowa za Polskę
17 października 2021 roku, bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie

Kilkanaście wspólnot i organizacji religijnych zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji pokutnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Podczas procesji będziemy pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pan Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne, za grzechy w naszych rodzinach i całym społeczeństwie polskim. Będziemy również prosić o Światło Ducha Świętego dla biorących udział w Synodzie Biskupów, ze szczególnym uwzględnieniem polskich duszpasterzy.

Na przestrzeni ostatnich lat wzmagają się publiczne profanacje. Znieważany jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, atakowani są kapłani i świątynie, a wszystko to dzieje się w przestrzeni publicznej, w Polsce, w społeczeństwie polskim, które tak bardzo akcentuje swoje przywiązanie do wiary katolickiej. Dlatego chcemy wynagradzać i pokutować na ulicach miast.

Procesja Różańcowa w Warszawie została pobłogosławiona przez ks. kard. Kazimierza Nycza oraz przez ks. bp. Romualda Kamińskiego. Swojego błogosławieństwa udzieli również Biskupi w Krakowie, Gdańsku, Przemyślu, Szczecinie, Kielcach, Kaliszu, Świdnicy, Radomiu, Olsztynie, Częstochowie i Siedlcach.

Inicjatorem procesji jest wspólnota Nieustający Różaniec, a obok inicjatywy Męskiego Różańca do przeprowadzenia procesji włączyło się wiele organizacji i wspólnot, między innymi: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wojownicy Maryi, Akcja Katolicka, Żołnierze Chrystusa, Straż Narodowa, Mężczyźni św. Józefa, Bractwo Przedmurza, Mężczyźnie św. Jan Pawła II, Koła Żywego Różańca, Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II. Zaproszeni są wszyscy, którym bliska jest intencja procesji.

Plan procesji w Warszawie 17. października 2021r.

1. Msza św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godzinie 12.30.
  2. Wyjście procesji spod figury ks. Ignacego Skorupki przy katedrze o g. 14.00. Początek odmawiania Różańca Świętego wraz z rozważaniami pokutnymi.
  3. Przejście przez most Śląsko Dąbrowski i wejście na pl. Zamkowy.
  4. Następnie odmawiając kolejne części Różańca św. przejście ulicami Starego Miasta.
  5. Zakończenie Procesji Różańcowej nastąpi na pl. Zamkowym, gdzie zostanie odmówiona Litania Loretańska, ponowiony zostanie Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po błogosławieństwie Kapłana, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski.

Więcej informacji tutaj.

Dod. Jakub Troszyński 16.10.2021 o 11.34