Zaproszenie na wystawę: Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny.
11 września – 30 października 2021 roku, ul. Dziekania 1

Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny.
11 września – 30 października 2021 roku
ul. Dziekania 1

W zaproszeniu skierowanym przez Organizatorów czytamy:

Wystawa będzie otwarta w przeddzień beatyfikacji Sługi Bożego Prymasa Wyszyńskiego i będzie można ją zwiedzać do 30 października, w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej na ul. Dziekania 1.

Ekspozycja jest przygotowana przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz przez Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

Obszernym informacjom o życiu i działalności Kardynała będzie towarzyszyć bogaty wybór materiałów ilustracyjnych i filmowych, często prezentowanych publicznie po raz pierwszy. Zaprezentowana zostanie duża część daru księdza Prymasa dla Muzeum Archidiecezji Warszawskiej oraz bezcenne pamiątki z nim związane, wśród których znajdą się jego szaty i naczynia liturgiczne. Mamy nadzieję, że nasza wystawa stanie się okazją do głębszego poznania dzieła i myśli kardynała Wyszyńskiego.

Dod. Joanna Solak 2.09.2021 o 12.27