Uroczyste poświęcenie kościoła w Loretto

31 lipca 2021 roku,
godz. 10.00 -
uroczysta Eucharystia z poświęceniem kościoła
ku czci Matki Bożej Loretańskiej.

Konsekracji dokona
ksiądz biskup Romuald Kamiński.
Serdecznie zapraszamy!

W informacji przed uroczystością Siostry Loretanki piszą:

Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu
Matce Bożej Loretańskiej

Wdzięczne Panu Bogu i ludziom dobrej woli, z radością informujemy, że 31 lipca 2021 r. o godz. 10.00 w Loretto, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski dokona poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej Loretańskiej.

Poprzez uroczysty obrzęd poświęcenia kościoła Bogu, stosownie do starożytnego zwyczaju Kościoła, zostaje on przeznaczony wyłącznie i na stale do gromadzenia się Ludu Bożego i sprawowania liturgii, staje się domem Bożym.

Z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy składali dary materialne i duchowe, dzięki którym można było doprowadzić dzieło wznoszenia nowego domu Maryi do uroczystego momentu jego konsekracji.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość poświęcenia kościoła w Loretto. Grupy wiernych zamierzające uczestniczyć w uroczystości poświęcenia, prosimy o zgłoszenie telefoniczne pod numerem 29 741 17 87.

Osoby, które nie będą mogły przybyć na naszą uroczystość osobiście, zachęcamy do łączności duchowej dzięki transmisji w telewizji internetowej SalveNET www.salvenet.pl.

Siostry Loretanki
Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej