diecezja.waw.pl/7529Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Diecezja Warszawsko-Praska
Rekolekcje „Teologia ciała wg Jana Pawła II”
2-9 lipca 2021 roku, Białobrzegi koło Radomia

Ruch Światło-Życie zaprasza na rekolekcje tematyczne „Teologia ciała wg Jana Pawła II”.

"Nie sztuką jest kochać współmałżonka, sztuką jest mu tę miłość okazać, a okazaną miłość dostrzec i na nią odpowiedzieć. "

Ogólny zarys rekolekcji:

Na początek chcemy zobaczyć, jaki był pomysł Pana Boga na małżeństwo – że Bóg stworzył nas z duszą i ciałem i to ciało służyło do okazywania miłości. Zobaczymy jak Adamowi i Ewie było w raju i tak się tym zachwycimy, że zapragniemy tam wrócić. I choć grzech spowodował wygnanie z raju, to my poszukamy drogi powrotnej. Skoro Chrystus odkupił nas w ciele, to nadal możemy realizować ten pierwotny Boży plan względem nas. Szukać szczęścia w małżeństwie, stając się darem dla drugiego człowieka i przyjmując dar, którym jest drugi człowiek dla nas. Dar składany poprzez ciało. I okaże się, że taka postawa nas uszczęśliwi (co nie znaczy, że odbywać się to będzie bez trudu i wysiłku). Zatrzymamy się też na chwilę na przystanku „wolność" – zastanawiając się, czy jesteśmy wolni – bo jeśli nie – to jak mogę siebie ofiarować, jeśli sobą nie władam?

Poza tym zapewniamy świetną zabawę dzieciom!

Kiedy: 2-9 lipca

Gdzie: Białobrzegi koło Radomia

Prowadzący: Marzena i Tomasz Kaczorowscy (małżeństwo z ponad 20 letnim stażem, zaangażowani w duszpasterstwo rodzin i wspólnotę Domowego Kościoła)

Koszt z pełnym wyżywieniem:

Zapisy:

rekolekcjewarszawapraga@gmail.com z dopiskiem "Tematyczne Białobrzegi"

Karta zgłoszeniowa do pobrania pod adresem:

https://oazapraga.pl/tematyczne-bialobrzegi/

Dokument został dodany dnia 11.06.2021 o 9.49, ostatnio aktualizowany 16.06.2021 o 10.08