Loretańskie drogowskazy – propozycje na czerwiec 2021 roku
15-17, 18-20, 22-24 czerwca, Loretto

Pod czułym okiem Ojca
15-17 czerwca 2021 roku

Czym jest Opatrzność Boża? Okazuje się, że mimo zarówno dość zwięzłych definicji teologicznych, jak i obfitych rozważań ciągle mamy problem nie tylko z przyjęciem tej rzeczywistości, ale w ogóle z jej zrozumieniem. Czy jest to jakieś fatum? Konieczność, wobec której cokolwiek byśmy zrobili, to i tak Bóg zrobi „po swojemu”? A może jest to jakiś Boży mechanizm służący manipulacji i ograniczenia naszej wolności? W dzisiejszej rzeczywistości, wobec niepewności jutra często słyszymy: Wszystko w ręku Boga. Czy to zdanie w połączeniu z prawdą o Bożej Opatrzności oznacza, że nie mamy żadnego wpływu na nasze życie? A może jest to inaczej nazwane Boże miłosierdzie, czuła opieka, plan, jaki Bóg ma wobec nas, choć On sam nie chce go realizować bez naszego udziału? Pytania można mnożyć.

Rekolekcje, które proponujemy, nie mają na celu dania odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości. Nie jest naszym zamiarem wyczerpanie tematu. Słowo Boże, nauczanie Kościoła o Bożej Opatrzności i nasze własne Jej doświadczenie (a może i poczucie jego braku) być może pomogą nam wejść w tę tajemnicę (nie mylić z wiedzą tajemną) Bożej obecności i działania w naszym życiu.

• rekolekcje prowadzi Ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC
  • rozpoczęcie 15 czerwca, we wtorek, o godz. 18.00, zakończenie 17 czerwca, w czwartek, ok. godz. 14.00
  • zapisy i informacje:
    • e-mail: centrum@loretto.pl
    • tel.: 510 099 949, 29/741 17 87
    • na stronie

Jezus w przypowieściach konfrontuje mnie
z moimi tęsknotami
- spotkanie z niewygodną Ewangelią.
18-20 czerwca 2021 roku

Czytając lub słuchając kolejny raz tych samych Przypowieści Jezusa wchodzimy w schematy rozumienia ich na podstawie wcześniej czytanych lub usłyszanych komentarzy.

W czasie rekolekcji zaproponujemy Wam inne spojrzenie i rozumienie Przypowieści a może też usłyszysz głos Jezusa: „Jeżeli oburzasz się z powodu moich słów, to znaczy, że wszedłeś w konfrontacje z fałszywymi wizerunkami Boga i siebie samego, które w sobie nosiłeś do tej pory”. Rekolekcje będziemy starali się przeżyć w duchu pustyni.

• rekolekcje prowadzi o. Jerzy Grzanka sscc i siostry loretanki
  • w programie: konferencje, medytacja Słowa Bożego, adoracja, Eucharystia, możliwość spowiedzi świętej i rozmowy
  • rozpoczęcie 18 czerwca, w piątek o godz. 18.00, zakończenie 20 czerwca, w niedzielę o godz. 15.00
  • zapisy i informacja:
    • e-mail: rekolekcje@loretto.pl
    • tel.: 511 219 439, 29/741 17 87

Różaniec szkołą cnót chrześcijańskich -
rekolekcje dla Żywego Różańca
22-24 czerwca 2021 roku

Celem rekolekcji różańcowo-maryjnych jest formacja duchowa tych, którzy należą do Stowarzyszenia Żywy Różaniec.

Będziemy się uczyć, jak przeżywać słowa i czyny Jezusa Chrystusa w tajemnicach radości i światła, boleści i chwały. Jak wejść do szkoły Maryi. Podczas rekolekcji pojawią się zagadnienia związane z modlitwą różańcową, jak dobrze ją odmawiać. Będziemy się starać zobaczyć Różaniec jako dar ubogacający Kościół. ŻR zaś chcemy ujrzeć jako wspólnotę umacniającą prawie od 200 lat wierzących w Chrystusa.

Podczas rekolekcji będziemy chcieli uświadomić sobie, Kim jest Maryja i czym jest Różaniec, o którym bł. ks. Ignacy Kłopotowski mówił, że gdy go odmawia, przypomina sobie historię miłości Boga do siebie i staje się uczestnikiem tamtych zbawczych wydarzeń.

Podczas rekolekcji będzie też możliwość zapoznania się z materiałami formacyjnymi dla ŻR, przydatnymi do prowadzenia róż w parafiach oraz ich nabycia.

Informacje organizacyjne:

• rekolekcje prowadzi ks. dr Jacek Gancarek, moderator krajowy stowarzyszenia Żywy Różaniec
  • w programie: Eucharystia, spotkanie z Biblią, konferencje, adoracja, możliwość spowiedzi świętej i rozmowy indywidualnej, projekcja filmów maryjnych, wymiana doświadczeń
  • rozpoczęcie 22 czerwca, we wtorek, o godz. 12.00, zakończenie 24 czerwca, w czwartek, ok. godz. 14.00
  • zapisy i informacje:
    • e-mail: centrum@loretto.pl