Eucharystie w Roku Rodziny - w intencji dzieci, kwiecień 2021 (retransmisja, foto)
19 kwietnia 2021 roku, parafia św. Patryka w Warszawa

W intencji dzieci modlili się wczoraj wierni w parafiach diecezji warszawsko-praskiej. W Roku Rodziny każdy 19. dzień miesiąca dedykowany jest innej grupie tworzącej nasze rodziny. Mszy Świętej w parafii św. Patryka na Gocławiu przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej podczas homilii zwracał uwagę na godną naśladowania postawę św. Józefa:

Józef przechodzi przez ten czas opieki nad Zbawicielem, a o czym zaświadczają Ewangelie, bez słowa. To jest znaczące. Jakby Bóg dał mu łaskę, iżby samym sobą niczego nie zmącił. To jest piękne. Ukryć się ze sobą, a dać znać: tylko Bóg. Takiej postawy, takiego wycofania z pierwszej linii, życzmy sobie. Dzisiaj świat do takiej postawy nie jest absolutnie ani wychowywany, a tym bardziej przyzwyczajony, a znajdujemy takich ludzi, którzy całe swoje życie posługują na zapleczu, za kurtyną. Teraz nawet, w czasie pandemii, możemy tak powiedzieć, że najwięcej tego dobra i owocnego działania wnoszą ci, którzy na pewno nie są na pierwszych stronach. Taka jest logika działania Bożego. Uczmy się od św. Józefa właśnie takiego postępowania. Nie będziemy nigdy ani oklaskiwani, ani pochwalani, ale wszystko powinniśmy robić, żeby przed obliczem Bożym zasłużyć na szczególne uznanie od Boga.

Retransmisja:

Fotogaleria znajduje się tutaj.

19 kwietnia (lub w innym dogodnym terminie) proponujemy Mszę św. w intencji dzieci. Na stronie dla księży dostępna jest propozycja nabożeństwa (po modlitwie po Komunii), teksty do wykorzystania w homilii oraz fragmenty „Amoris laetitia” poruszające zagadnienia przekazu wiary i wychowania dzieci.

Tego dnia biskup Romuald Kamiński będzie modlił się w intencji dzieci z naszej diecezji w parafii św. Patryka w Warszawie.

W następnym miesiącu w modlitwie polecać będziemy wszystkie mamy. Msza Święta będzie sprawowana w parafii św. Łucji w Warszawie-Rembertowie.

ks. Robert Wielądek
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin