Kapłański dzień pokutny – Wielki Post 2021 roku
20 lutego 2021 roku

Wielebni Księża diecezjalni i zakonni
pracujący w diecezji warszawsko-praskiej

W sobotę po Środzie Popielcowej, 20 lutego br., jako prezbiterium warszawsko-praskie będziemy sprawować wielkopostny dzień pokutny.

W związku z sytuacją pandemiczną przebieg tego dnia został w stosunku do lat ubiegłych zmieniony.

Kapłanów święconych w latach 2020-2016 (pięć najmłodszych roczników) zapraszam do Domu Sióstr Służebnic Ducha Świętego (Siostry Werbistki) w Sulejówku (ul. Wspólna 45). Rozpoczęcie spotkania o godzinie 8:30, przewidziana jest Msza święta pod przewodnictwem bp. Jacka Grzybowskiego. Zakończenie wspólnym obiadem około godziny 14.30.

Pozostałych kapłanów zapraszam tradycyjnie do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godzinie 10.00.

Podczas tego spotkania nie jest przewidywana Msza święta. Należy zarezerwować ok. 2-3 godzin.

Serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów do udziału w tym ważnym akcie wspólnotowym i liturgicznym.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski