diecezja.waw.pl/7335Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Appostoł – aplikacja dla liturgicznej służby ołtarza.

Appostoł to aplikacja stworzona z myślą o liturgicznej służbie ołtarza. Ma kilka ciekawych i przydatnych funkcji. Można stworzyć kalendarz z asystami i innymi wydarzeniami, pełni też rolę komunikatora. Dla księży, którzy przydzielają ministrantom punkty za asysty, tworzy też ranking, który jest motywujący dla wielu młodych ludzi. Aplikacja wysyła też powiadomienia ministrantom z przypomnieniem o zbiórce, czy o obowiązkowym służeniu.

Przed oficjalnym uruchomieniem programu twórcy przeprowadzili testy aplikacji w kilku parafiach. Okazało się, że dzięki niej w niektórych wspólnotach zwiększyła się frekwencja ministrantów przy ołtarzu. Pojawili się też nowi kandydaci. Po pierwsze chcieliśmy zwiększyć frekwencję ministrantów mimo pandemii. Przed wprowadzeniem aplikacji w parafiach frekwencja była na poziomie 50 procent. Po jej wprowadzeniu, w ciągu miesiąca zwiększała się do 75 procent. Po drugie, przez aplikację ilość kandydatów do służby przy ołtarzu się zwiększała, bo ministranci pokazywali aplikację swoim kolegom – zwraca uwagę jej twórca Dominik Klita.

Księży zainteresowanych zakupem licencji proszę o wcześniejszy kontakt - przy większym zamówieniu istnieje możliwość negocjacji ceny z operatorem aplikacji.

ks. Maciej Radzikowski
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Dokument został dodany dnia 29.01.2021 o 11.26, ostatnio aktualizowany 29.01.2021 o 13.44