Klerycki różaniec on-line
Każdy czwartek roku akademickiego

W najbliższy czwartek, 14 stycznia 2021 roku, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego zapraszają na drugi już różaniec on-line. Wspólną modlitwę różańcową rozpoczniemy o godzinie 21.00. Nabożeństwo będzie transmitowane na seminaryjnym kanale YouTube.

Módlmy się wspólnie

W Liście św. Jakuba każdy chrześcijanin jest zachęcany do modlitwy jeden za drugiego. Klerycy uczestnicząc we wspólnotowych Mszach świętych każdego dnia modlą się w różnych intencjach. I tak: w poniedziałki za wszystkich dobrodziejów i dobroczyńców seminarium, we wtorki za przyszłych parafian, w środy za chorych i cierpiących, we czwartki o powołania kapłańskie, w piątki o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, w soboty za rodziny diecezji i w końcu w niedzielę za ojczyznę. Ponadto w każdą środę sprawowane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartki modlitwa różańcowa.

Wiele osób modli się za kleryków naszego seminarium, za co bardzo dziękujemy. Także i nasi alumni modlą się w powierzonych intencjach m.in. podczas czwartkowego różańca. I właśnie do tej wspólnej modlitwy różańcowej w poleconych intencjach chcielibyśmy zaprosić. Intencje, które będziemy przedstawiać Panu Bogu można wysyłać przez specjalnie przygotowaną skrzynkę intencjiProśby i dziękczynienia będą wyczytywane przed rozpoczęciem różańca.

Różaniec w intencji powołań i składanych intencji jest celebrowany w każdy czwartek roku akademickiego o godz. 21.00.

Rozważania różańcowe

Wszystkie rozważania różańcowe przygotowywane są przez kleryków naszego seminarium. Archiwalne teksty i nagrania można znaleźć w specjalnej zakładce różaniec on-line.

Transmisja on-line

Najbliższa transmisja on-line różańca odbędzie się we czwartek 14 stycznia o godz. 21.00. We wspólnej modlitwie będzie można uczestniczyć poprzez poniższy link:

www.wsddwp.edu.pl

Dod. Jakub Troszyński 12.01.2021 o 10.15