Święcenia prezbiteratu – grudzień 2020 (foto, retransmisja)
5 grudnia 2020 roku, Katedra Warszawsko-Praska

W sobotę, 5 grudnia, o godzinie 10:00 w Bazylice Katedralnej Diecezji Warszawsko-Praskiej dwóch diakonów zostało wyświęconych na prezbiterów. Święceń udzielił Biskup Pomocniczy naszej diecezji Marek Solarczyk.

Sakrament święceń przyjęli:

• Dk. Antoni Przybysz, 61 lat, pochodzi z Parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce. Ukończył Ogólnopolskie Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń; jest absolwentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  • Dk. Przemysław Piotr Matuszewski, 30 lat, pochodzi z Parafii pw. Św. Mikołaja w Niedzborzu, diecezja płocka; formację seminaryjną rozpoczął w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, następnie kontynuował w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej, gdzie otrzymał święcenia diakonatu.

Więcej zdjęć tutaj.

Obydwaj kandydaci do święceń prezbiteratu przez ostatnie półtora roku odbywali praktykę duszpasterską w parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Otoczmy ich naszą modlitwą, prosząc o potrzebne im łaski na drodze kapłańskiej.

Dod. Jakub Troszyński 3.12.2020 o 15.14, akt. 7.12.2020 o 11.30