Msza święta w intencji Ojczyzny, strażaków oraz ich rodzin (foto, video)
21 listopada 2020 roku, Katedra Warszawsko-Praska

W piątek, 20 listopada o godzinie 8.00 bp Romuald Kamiński sprawował w Katedrze Warszawsko-Praskiej Eucharystię w intencji zmarłych funkcjonariuszy Straży Pożarnej oraz ich bliskich.

Każdy kto nas poprzedza w drodze do wieczności w jakiś sposób pomagam nam zrealizować nasze życie, nasze powołanie. To co pisze św. Paweł w jednym z Listów: „Jeden drugiego brzemiona noście”, to choć czasem sobie tego nie uświadamiamy, to dokonuje się w każdym momencie naszego życia, każdej godzinie, bo i pracujemy i modlimy się i cierpimy nie tylko ze względu na siebie samego, ale nasze życie jest służebne wobec innych.

- powiedział Ordynariusz Warszawsko-Praski na początku kazania.

Po Mszy Świętej delegacja funkcjonariuszy Straży Pożarnej złożyła kwiaty pod tablicą ku czci strażaków poległych w walce o wolność i niepodległość oraz którzy zginęli w akcjach ratowniczych służąc Bogu i ludziom.

Retransmisja Mszy Świętej:

Zdjęcia z uroczystości tutaj.

Dod. Jakub Troszyński 21.11.2020 o 13.02, akt. 21.11.2020 o 13.03