Diecezja Warszawsko-Praska
Przystanek Jezus
Kostrzyn, 3-4 sierpnia 2007

W związku z przygotowaniami do ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej "Przystanek Jezus – Kostrzyn nad Odrą 2007", za którą jestem odpowiedzialny, po wcześniejszym poinformowaniu Biskupów Diecezjalnych, przesyłani podstawowe informacje oraz prośby o słowo zachęty i wsparcie tego dzieła w Waszej Diecezji.

Ta inicjatywa jest odpowiedzią na organizowany po raz kolejny przez Pana Jerzego Owsiaka na terenie naszej diecezji w Kostrzynie n/O. "Przystanek Woodstock”.

W gronie księży i osób świeckich zaangażowanych w życie Kościoła, podjęliśmy przygotowania do zorganizowania po raz kolejny ewangelizacji, w która włączeni księża, alumni i świeccy będą towarzyszyć młodzieży potrzebującej świadectwa.

Dlatego zwracam się do Księdza Dyrektora z prośba o przekazanie informacji Księżom, którzy pomogą nam przez posługę sakramentem Pokuty i Pojednania, Grupom modlitewnym, Ruchom i Stowarzyszeniom, środowiskom Szkół Nowej Ewangelizacji, które mogłyby odpowiedzieć na nasz apel włączając się w ewangelizację. Najbardziej zależy nam na młodych, którzy stałe są formowani i wzrastają we wspólnotach ruchów i organizacji katolickich.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.przystanekJezus.pl gdzie organizatorzy prowadzą stały serwis informacyjny.

Na powyższą ewangelizacją przyjmujemy tylko młodzież, która ukończyła osiemnasty rok życia.

Gorzów Wlkp., dnia 08.06.2007 r.


Dziękuję za pomoc w ubiegłym roku i obecną współpracę.
Bp Edward Dajczak

Dod. Ks. Wojciech Lipka 23.06.2007 o 13.14