Archanioł Michał jest opiekunem życia w łasce, poświęcenie figury w Radzyminie (foto, video)
28 września 2020 roku, Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

28 września w wigilię święta świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała Bp Marek Solarczyk podczas Mszy Świętej w parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie poświęcił figurę św. Michała Archanioła.

W homilii Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej nawiązał do znaczenia imienia Świętego Michała Archanioła:

Święty Michał – jego imię oznacza „Któż jak Bóg”. To jest wołanie człowieka, który chce być wierny. To jest wołanie stworzenia, które chce być wierne Bogu. I właśnie w tym określeniu „Któż jak Bóg” jest z jednej strony jasne potwierdzenie wartości Boga, a z drugiej strony refleksja, która mówi, że jeśli tam nie będziesz, to co będzie? Chcemy być, bo tam jest życie.

Cała homilia:

Więcej zdjęć tutaj.