diecezja.waw.pl/7153Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
IV Nocna Droga Różańcowa (foto, video)
16/17 października 2020 roku

W nocy z 16 na 17 października odbyła się IV Nocna Droga Różańcowa. Mszy Świętej na jej rozpoczęcie przewodniczył Bp Marek Solarczyk.

Nocna Droga Różańcowa wyruszyła z parafii MB z Lourdes na warszawskiej Pradze. O inicjatywie mówił w homilii Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej:

Czym jest dzieło Drogi Różańcowej? Przede wszystkim wielką tajemnicą modlitwy różańcowej, tego wyjątkowego czasu, daru i tej łaski, którą wciąż odkrywamy, gdzie chcemy i prosimy, aby Maryja była z nami we wszystkich tajemnicach naszego życia.

Cała homilia:

Fotogaleria dostępna tutaj.

IV Nocna Droga Różańcowa
16/17 października 2020 roku

Parafia MB z Lourdes (ul. Wileńska 69)
– parafia MB Pompejańskiej (ul. Myśliborska 28)
Pątniczy szlak rozpocznie się w piątek, 16 października,
uroczystą Mszą Świętą o godz. 22.00.

Po Mszy Świętej uczestnicy dzieleni są na 15-20 osobowe grupy z „przewodnikiem” i wyruszają na trasę w odstępach kilku minutowych. Planowane są dłuższe postoje, po ok. 30 minut. Taka modlitwa w drodze i swoista pielgrzymka ekstremalna, bo jest to całonocny przemarsz, jest w jakiejś części odzwierciedleniem życia Maryi, która bez rozgłosu towarzyszyła swojemu Synowi w Jego zbawczej misji. Ta noc jest dla każdego, kto pragnie w taki sposób Różaniec odmówić i przeżyć.

Uczestnictwo w IV Nocnej Drodze Różańcowej nie wiąże się z żadnymi zapisami, a uczestnicy wybierają, czy Drogę zechcą przejść całą, w części, czy tylko wziąć udział w jej rozpoczęciu lub zakończeniu. Organizatorzy zapewniają służbę porządkową i przewodników Słowa Bożego w trakcie rozważań; nad bezpieczeństwem będzie czuwała policja, chociaż trasa będzie prowadziła raczej chodnikami, niż ulicami. Uczestnicy proszeni są o ciepły ubiór, zabranie napoju oraz latarki lub przynajmniej coś odblaskowego.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy przebieg trasy - poniżej, pod plakatem.

Szczegółowy układ trasy IV Nocnej Drogi Różańcowej:

Tajemnice Radosne:

Tajemnice Światła:

Tajemnice Bolesne:

Tajemnice Chwalebne:

Dokument został dodany dnia 23.09.2020 o 12.40, ostatnio aktualizowany 21.10.2020 o 14.01