XXXV Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”
18-20 września 2020 roku, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie koło Otwocka

Festiwal odbędzie się w formule mieszanej, tradycyjnej i on-line w dniach od 18 - 20 września 2020 roku w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej, w Józefowie koło Otwock. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem biskupa Romualda Kamińskiego.

Na tegoroczny XXXV festiwal nadesłano 112 prac (w tym: 83 filmy, 5 teledyslów, 23 programy radiowe, 1 strona internetowa) z 17 krajów takich jak:

Australia, Chiny (Hong-Kong), Czeska Republika, Federacja Rosyjsa (Jakucja), Hiszpania, Indie, Kanada, Litwa, Meksyk, Polska, Stany Zjednoczone, Szwecja, Ukraina, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania.

Filmy są oceniane w następujących kategoriach: fabularne, dokumentalne, dokument fabularyzowany, edukacyjne, amatorskie, teledyski. Prace są oceniane przez komisję selekcyjną i jury z uwzględnieniem treści, formy, przesłania, dobra, piękna oraz prawdy.

Szczegóły na stronie internetowej Festiwalu.

Dod. Jakub Troszyński 18.09.2020 o 14.08