Nowy kurs lektorski 2020/2021
24 października 2020 roku, Seminarium na Tarchominie

Kurs rozpocznie się w sobotę, 24 października 2020 o godz. 14:30 w Seminarium na Tarchominie (ul. Mehoffera 2).

Ze względu na sytuację epidemiczną większość zajęć będzie prowadzona online.

Kurs organizowany jest dla uczniów – od 8 klasy podstawówki i starszych (do 24 lat).

Dla starszych (od 25 roku życia) będzie organizowany osobny kurs na wiosnę 2021 r. – szczegółowe informacje będą podane w późniejszym czasie.

Ogólne informacje o Kursie Lektorskim

Kandydatem może zostać ministrant z parafii Diecezji Warszawsko-Praskiej, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii (wiek: od 8 klasy podstawówki).

Zapisy: Podczas pierwszego spotkania.

Dokumenty wymagane przy zapisie:

Sprawy organizacyjne:

• Wyjątkowo w tym roku większość zajęć będzie prowadzona wirtualnie – w soboty, w godzinach 14.30-17.30 Być może na wiosnę spotkania kursu odbywać się będą w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Mehoffera 2.
  • Obecność na spotkaniach (także tych internetowych) jest obowiązkowa – możliwe są dwie nieobecności, trzecia zasadniczo oznacza rezygnację z kursu.
  • Zajęcia kursu lektorskiego obejmują wykład liturgiczny, wykład poświęcony znajomości Pisma Świętego oraz zajęcia praktyczne z fonetyki i śpiewu kościelnego. Na każdym spotkania trzeba mieć zeszyt, długopis oraz Pismo Święte.
  • Każdy z kandydatów po 25 października – musi polubić stronę na facebook’u zatytułowaną: Warszawsko-Praski Kurs Lektorski 2020/2021 – jest to „tablica”, na której będą pojawiać się wszystkie bieżące informacje o kursie (także ewentualne zmiany terminów).
  • Przygotowanie do funkcji lektora obejmuje także udział w tygodniowych rekolekcjach. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli – to rekolekcje odbywać się będą podczas wakacji, w gmachu Seminarium.

Szczegółowe informacje uzyskać można u diecezjalnego duszpasterza lektorów – ks. Konrada Biskupa tel. 537 894 343.

Dod. Jakub Troszyński 17.09.2020 o 13.03, akt. 13.10.2020 o 10.50