Konsekracja kościoła w parafii NMP Matki Kościoła w Ostrówku (foto, video)
13 września 2020 roku, parafia NMP Matki Kościoła w Ostrówku

W niedzielę 13 września, podczas Mszy Świętej o godzinie 11:30, biskup Romuald Kamiński dokonał konsekracji kościoła w parafii NMP Matki Kościoła w Ostrówku.

Podczas homilii Biskup Romuald Kamiński mówił o darze, jakim jest obecność Boża w każdej chwili naszego życia:

Pan jest pośród naszych domostw, naszych warsztatów pracy, miejsca nauki, wypoczynku, radości, także trudów i boleści i to jest to, co jest dla nas największym darem. Dzisiaj chcemy ten dom z cegły i z innych materiałów budowlanych oddać w pełne władanie naszego ojca, aby Chrystus był pośród nas na zawsze.

Proboszcz ks. Marcin Łukasiewicz przedstawił rys historyczny parafii:

Duszpasterstwo w Ostrówku rozpoczęło się wcześniej, gdyż siostry franciszkanki od wielu lat mają tu swój ośrodek wychowawczy. Jednak historia parafii rozpoczęła się w 1966 roku, kiedy ówczesny wikariusz, obecnie ks. prałat Henryk Drożdż został mianowany do jej utworzenia.

fot. Marcin Tafejko

Dod. Jakub Troszyński 17.09.2020 o 11.44, akt. 17.09.2020 o 11.45