Diecezja Warszawsko-Praska
Parafialne kino samochodowe w Gliniance: Dotknij nieba
29 sierpnia 2020 roku

Parafia św. Wawrzyńca w Gliniance zaprasza
na ostatni wakacyjny seans w kinie pod chmurką
– wyświetlony zostanie film: Dotknij nieba

Jak czytamy w materiałach promujących film: jedna piosenka, tysiące nawróceń, miliony wzruszeń. To opowieść o wierze, miłości, sile muzyki i utworze, którego duchowe przesłanie przyczyniło się do setek tysięcy nawróceń.

Główny bohater, Bart, wychowuje się bez matki, w konflikcie z despotycznym ojcem. Pocieszenia szuka w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Jako nastolatek postanawia zająć się sportem, ale ciężka kontuzja przekreśla marzenia o karierze…. Z pomocą przychodzi jedna z nauczycielek, która dostrzega w nim talent muzyczny. Bart dołącza do lokalnego zespołu, zostając jego wokalistą. Wyruszają w trasę po Ameryce, ale … bez powodzenia. Spotykają się ze sceptycznym przyjęciem widzów i krytyków. Przełomem okazuje się … informacja o chorobie ojca Barta, po której chłopak siada samotnie
z gitarą i zaczyna komponować. Wspominając wszystko, co przydarzyło mu się w życiu, przelewa uczucia i słowa na papier. Z dawnych emocji i niespełnionych nadziei wyłania się legenda „I Can Only Imagine”.

Serdecznie zapraszamy:
29 sierpnia 2020 roku, godz. 20.30

Dod. Joanna Solak 27.08.2020 o 10.11, akt. 27.08.2020 o 10.16