Odprawa katechetyczna 2020/2021 (foto, video)
28 i 29 sierpnia 2020 roku, Katedra

Odprawy katechetyczne przed nowym rokiem odbyły się 28 i 29 sierpnia w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Podczas dorocznego spotkania katecheci modlili się na Mszy Świętej i wysłuchali wykładu ks. dra Radosława Mazura, wykładowcy Uniwersytetu Szczecińskiego.

Drugiego dnia odpraw homilię wygłosił Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk, który życzył katechetom, aby ich drogi były drogami pokoju. A skoro pokoju - mówił biskup - to wspólnego przejścia z Chrystusem, który żyje, bo On daje pokój, bo od Niego płynie nadzieja, bo On sprawia, że to, co czynimy w Jego imię i z Jego łaską, buduje Jego miłość.

- W wirtualnej rzeczywistości jest wiele materiałów, wiele przestrzeni, stron, możliwości, które mogą nam się przydać w katechezie, mogą uczynić ją bardziej interesującą, bardziej na czasie, bardziej związaną z życiem uczniów, które jest dużo bardziej wirtualne niż nasze - mówił podczas wygłoszonego wykładu „Wirtualna katecheza?" ks. dr Radosław Mazur.

Czcigodni Księża Proboszczowie,
Wikariusze,
Siostry zakonne i
Katecheci świeccy,

zapraszamy 28 lub 29 sierpnia na odprawę katechetyczną.

Spotkanie będzie miało miejsce w Katedrze - rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.30 (kapłani, którzy chcą dołączyć do koncelebry proszeni są o zabranie alby, paska i białej stuły – piątek, czerwonej-sobota).

W programie:

• Wykład: ks. dr. Radosława Mazura - kapłana Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, wykładowcy Uniwersytetu Szczecińskiego – Temat: „Wirtualna katecheza?"
  • Błogosławieństwo na nowy rok pracy.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne prosimy o przybycie i uczestniczenie w spotkaniu w maseczkach.

Prosimy o punktualne przybycie i zarezerwowanie ok. 1 godzinę 45 minut.

Podręczniki będą dostępne w auli kurialnej.

Wydział Nauki Katolickiej

Dod. Jakub Troszyński 20.08.2020 o 11.55, akt. 31.08.2020 o 17.05