Centrum Formacyjno-Szkoleniowe „Księżówka” zaprasza na rekolekcje dla świeckich
16-18 października i 4-6 grudnia 2020 roku

Centrum Formacyjno-Szkoleniowe „Księżówka”
zaprasza na rekolekcje dla świeckich

16-18 października 2020 roku
Czytamy Dzieje Apostolskie
Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Ksiądz Profesor przeprowadzi uczestników rekolekcji przez karty Dziejów Apostolskich. Przybliży trudne fragmenty Księgi, postacie Apostołów, św. Pawła i innych osób, które odegrały znaczącą rolę w życiu pierwszych wspólnot chrześcijańskich. Uczestnicy dowiedzą się, jak powstała wspólnota Kościoła, z jakimi borykała się problemami, jak wyglądało jej codzienne życie. Ksiądz Profesor opowie o rozprzestrzenianiu się chrześcijaństwa, o pierwszym synodzie Kościoła. Będzie to czas poznania życia i działalności św. Pawła z Tarsu oraz nauki przez niego głoszonej, na której wyrosła dzisiejsza teologia.

Konferencje, dużo modlitwy wspólnotowej i indywidualnej, teksty i czas do indywidualnej medytacji. Codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi oraz rozmów indywidualnych z Księdzem Rekolekcjonistą.

4-6 grudnia 2020 roku
Matka Boża Fatimska wzywa do nawrócenia
Ks. Krzysztof Czapla SAC – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego

Orędzie Fatimskie znane jest na całym świecie. Maryja wzywa nas do codziennego odmawiania różańca, do zadośćuczynienia Bogu za nasze grzechy, do pokuty i nawrócenia. Mimo częstych rekolekcji, homilii oraz wykładów, nasza wiedza na temat Fatimy i jej przesłania jest niewielka, wciąż rodzą się w nas nowe pytania. Osoba Matki Bożej, choć przez Polaków z serca czczona, jest nadal mało znana. Dlatego powinniśmy korzystać z każdej okazji, by poznawać Maryję coraz lepiej.

Ksiądz Czapla opowie o objawieniach Matki Bożej w Fatimie, wytłumaczy problematykę objawień maryjnych w Kościele oraz zabierze uczestników do Sanktuarium na Krzeptówkach na uroczystości pierwszej soboty miesiąca.

Informacje organizacyjne:
  • Rekolekcje weekendowe dla dorosłych (wiek od 25 lat)
  • Miejsce: Dom Rekolekcyjny Księżówka, Al. Przewodników Tatrzańskich 2, Zakopane
  • Pokoje: 1, 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami, całodzienne wyżywienie
  • Rozpoczęcie w piątek, godz. 18.00; zakończenie w niedzielę, godz. 14.00