XII Piesza Pielgrzymka Warszawa – Ostrówek (foto, video)
25-26 lipca 2020 roku

W dniach 25-26 lipca 2020 r. odbyła się pielgrzymka z Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie do domu św. s. Faustyny w Ostrówku.

Hasło, jakie towarzyszyło tegorocznym pątnikom to „Ukryta Miłość – Jezus w Eucharystii”. Pielgrzymka wpisana jest w siódmy rok dziewięcioletniej nowenny w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

150 osób miało do przejścia blisko 40 km. Po raz pierwszy, ze względu na epidemię pielgrzymka nie była dwudniowa, ale była pielgrzymką nocną. Pielgrzymi modlili się w zupełnej ciszy do godziny 6:00 rano. Na zakończenie Mszy Świętej przewodniczył Bp Romuald Kamiński, który w homilii nawiązał do cierpienia, którym jest naznaczona droga każdego człowieka wędrującego do Nieba:

Pan Jezus chciał pokazać apostołom drugą stronę rzeczywistości – tam były cuda, przemienienie, dotknięcie Nieba, a tu chciał im pokazać to, co czeka ich i każdego człowieka w pielgrzymce do Nieba – rzeczywistość cierpienia. Każdemu z nas nie po drodze do tej tajemnicy i oni też nie wytrwali. Dlatego powinno nam utkwić w pamięci, jak bardzo istotna jest modlitwa.

Cała homilia:

Fot. Kamil Wardak

XII Piesza Pielgrzymka Warszawa – Ostrówek:
Ukryta Miłość – Jezus w Eucharystii
25-26 lipca 2020 roku

Siódmy rok dziewięcioletniej nowenny
w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego
Zapraszamy do obejrzenia foto galerii, zamieszczonej na stronie Domu Św. Faustyny.
Informacje organizacyjne:
  • Rozpoczęcie 25 lipca (sobota) Mszą św. o godz. 21:00 w Sanktuarium Św. Faustyny w Warszawie (ul. Żytnia 1). Pielgrzymi będą mieli do przejścia 37 km, nocą i wciągu następnego dnia.
  • Zakończenie 26 lipca (niedziela) Mszą św. o godz. 15:00 w Domu Św. Faustyny w Ostrówku (ul. św. Faustyny 5); celebracji będzie przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski.
  • Liczba pielgrzymów z powodu epidemii ograniczona.
Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje u p. Jadwigi Malanowskiej
pod nr tel.: 509 159 436.

Wszystkich Pielgrzymów serdecznie zapraszamy na Mszę św. w Ostrówku.

Dod. Joanna Solak 26.06.2020 o 10.29, akt. 30.07.2020 o 9.29