diecezja.waw.pl/7021Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Poświęcenie wyremontowanego budynku Kurii (foto)
14 maja 2020 roku

W czwartek, 14 maja 2020 roku, odbyła się ceremonia poświęcenia wyremontowanego budynku Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą poprowadzoną przez biskupa Marka Solarczyka. Następnie biskup Romuald Kamiński poświęcił odnowione pomieszczenia.

Obrzęd poprzedziły obrady Kongregacji Dziekanów. Podczas zebrania omówione zostały najważniejsze aktualnie sprawy w Diecezji, m. in. funkcjonowanie parafii podczas epidemii oraz przygotowania do obchodów setnej rocznicy Cudu nad Wisłą. W trakcie spotkania biskup Romuald Kamiński powołał ks. dra Macieja Miętka na stanowisko wicekanclerza Kurii.

Fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Dokument został dodany dnia 15.05.2020 o 17.26, ostatnio aktualizowany 15.05.2020 o 17.26