diecezja.waw.pl/7011Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Ojciec Święty prosi o post w intencji powstrzymania epidemii
14 maja 2020 roku

14 maja 2020 roku ogólnoświatowym i międzyreligijnym dniem postu
w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek, 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją – przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, rekomendował podjęcie tej inicjatywy wszystkim Pasterzom Kościołów lokalnych w Polsce.

Biskupi Warszawsko-Prascy, Biskup Romuald Kamiński i Biskup Marek Solarczyk, w odpowiedzi na tę inicjatywę i prośbę Ojca Świętego zapraszają wszystkich wiernych Diecezji Warszawsko-Praskiej do podjęcia tej intencji – w miarę możliwości, w wymiarze osobistym i wspólnotowym, zgodnie z rozeznaniem dokonanym w sumieniu.

Z kapłańskim pozdrowieniem

Ks. Dariusz Szczepaniuk