II Festiwal Misyjny w Zielonce
Wielki koncert "Bóg mnie kocha"

Zeszłoroczny FestiwalFundacja Polska Raoula Follereau wraz z Parafią Matki Boskiej Częstochowskiej i Ośrodkiem Kultury w Zielonce organizuje 19 czerwca 2004 roku II Festiwal Misyjny pod hasłem "Bóg mnie kocha”. Festiwal jest miejscem spotkania misjonarzy i ich dobroczyńców, jest okazja do refleksji nad naszym chrześcijaństwem. My także jesteśmy wraz z całą Europą krajem misyjnym. Póki bowiem – jak mawiał Follereau jest ktoś opuszczony, niekochany – póty nie możemy zwalniać kroku, gdyż za mało w nas jeszcze chrześcijaństwa. Festiwal zorganizowany pod patronatem Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji ks. bpa Wiktora Skworca, honorowego prezydenta Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Follereau Andre Recipon oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego jest okazją do prezentacji naszego zaangażowania w dzieło budowania cywilizacji miłości, które Jacques Maritin określał, jako proces nasycania świata Ewangelią. Podczas spotkania w Zielonce odbędzie się finał ogólnopolskiej akcji "Dzieci piszą listy do chorych”. Zostanie też wręczona Nagroda Małej Ani z Zielonki przyznana przez kapitułę w składzie: bp Michel Dubost, ks. prof. Patrick de Laubier, Andre Recipon, ks. prof. Janusz Tarnowski, prof. Mieczysław Gogacz, Urszula Martynowicz i Lilla Danilecka. Będą spotkania z misjonarzami oraz konkursy wiedzy o misjach. Będzie też debata "Ewangelia w Europie z udziałem gości z zagranicy.

Program Festiwalu:

GIMNAZJUM MIEJSKIE
12.00 Anioł Pański
"Prymas Wyszyński" -- Spektakl w wykonaniu uczniów Gimnazjum
Wystawa misyjna
Obiad dla gości

PLAC JANA PAWŁA II, Wielki koncert "Bóg mnie kocha"
15.00Godzina Miłosierdzia --prowadzą siostry z Żytniej, śpiewa chór im. Józefa Gromali
15.15Powitanie gości i otwarcie Festiwalu
15.30Freres Martineau (Francja) -- koncert
16.00Konkursy wiedzy o misjach, o Zielonce, o Mazowszu
16.30Africana (Congo) -- koncert muzyki afrykańskiej