Msza Święta w intencji katechetów i nauczycieli (video, foto)
17 kwietnia 2020 roku

W piątek, 18 kwietnia, w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Zerzniu biskup Romuald Kamiński sprawował Mszę Świętą w intencji katechetów i nauczycieli. Eucharystię koncelebrowali ksiądz Piotr Pierzchała i ksiądz Mariusz Czyżewski z Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Biskup Romuald Kamiński dziękował katechetom i nauczycielom za troskę o młodzież podczas trwającej epidemii:

Korzystam z okazji tego spotkania poprzez media elektroniczne, żeby podziękować za to wszystko, co czynicie w tym momencie ogarniając opieką dzieci i młodzież i w ten sposób trochę wyręczając rodziców, którzy mogą w tym czasie zająć się czymś innym. Dla dzieci i młodzieży ten czas nie może być zmarnowany. To bardzo ważny dla nich okres, dlatego Wasza posługa jest również niezwykle istotna. Dziękuję za to, co już teraz czynicie. Będziemy prosić Pana Jezusa, żeby podtrzymywał Wasze siły.

Msza Święta była transmitowana na stronie internetowej parafii Wniebowzięcia NMP w Zerzniu.

Warszawa, 15 kwietnia 2020 roku

Kochani Katecheci, Drodzy Nauczyciele,
Szanowni Państwo,

epidemia, której doświadczamy od kilku tygodni stawia w trudnej sytuacji coraz szersze kręgi osób. Także całe środowisko nauczycielskie. Wiemy jak trudno jest przenieść swój warsztat pracy do domu i ograniczyć się tylko do zdalnych kontaktów z młodzieżą i dziećmi w ramach nauczania przy pomocy nośników elektronicznych. Wszyscy odczuwamy uciążliwość tej sytuacji i wolelibyśmy mieć bezpośredni kontakt ze sobą.

Zapewniamy Was, że nieustannie o Was myślimy i otaczamy modlitwą.

Ostatnie planowane spotkania formacyjne w tym wielkopostny dzień skupienia musiały zostać odwołane, dlatego pragniemy Was zaprosić do łączności we wspólnym przeżyciu Eucharystii za pomocą transmisji internetowej.

W najbliższy piątek 17.04.2020 r. o godzinie 16.30 biskup Romuald Kamiński odprawi Mszę Świętą w intencji katechetów i nauczycieli. Bardzo serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do modlitwy.

Transmisja będzie dostępna na stronie: http://www.parafiazerzen.waw.pl/aktualnosci/na-zywo

Z serdecznymi pozdrowieniami

Wydział Nauki Katolickiej