Bp Marek Solarczyk: Eucharystia jest źródłem łaski i miłości Boga
9 kwietnia 2020 roku, Katedra Warszawsko-Praska

W wielkoczwartkowy wieczór w Katedrze Warszawsko-Praskiej została odprawiona Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

Eucharystii przewodniczył bp Marek Solarczyk. W koncelebrze stanęli bp Romuald Kamiński oraz kapłani posługujący w parafii katedralnej.

W homilii biskup Marek Solarczyk nawiązał do łaski Boga, która jest dana człowiekowi poprzez udział w Eucharystii. Przywołał także postacie biblijne, które mogą być wzorem odkrywania tajemnicy życia z Bogiem:

Bóg ubiera w tym, co jest Jego słowem, znakiem liturgii, tajemnice i moc Swojej świętości. Świętości, która gdy dotyka i wypełnia człowieka, staje się jego odzieniem, niesie taką jasność. My zawsze wobec tego stoimy, tych darów, tajemnic i obrazów, ale przede wszystkim wobec daru i tajemnicy Boga. Rozpoczynając święte Triduum Paschalne 2020 roku przywołajmy tych świadków, którzy uczą nas, jak przyjąć te tajemnice, jak nieść z dumą te odzienie, które Bóg nam ofiaruje i wpisuje w Eucharystię, ukrywając pod postaciami chleba i wina. Oto Maryja, Józef, pasterze, którzy potrafią dostrzec, a Maryja od początku przeżywać te wielką tajemnice, którą daje Bóg.

Retransmisja Mszy Wieczerzy Pańskiej dostępna na kanale SalveNET.

Fot. Kamil Wardak

Dod. Jakub Troszyński 10.04.2020 o 15.24, akt. 10.04.2020 o 15.25