Bp Romuald Kamiński w Niedzielę Palmową: Abyśmy stali się mądrzejsi
5 kwietnia 2020 roku, Katedra Warszawsko-Praska

Biskup Romuald Kamiński przewodniczył liturgii Niedzieli Palmowej w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Podczas Mszy Świętej została odśpiewana Męka Pańska.

Dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia jest zawsze wielkim zwycięstwem w życiu człowieka, ponieważ wiele zyskujemy na doświadczeniu. W dzisiejszej pierwszej modlitwie mszalnej jest prośba, abyśmy rozpamiętując tamte wielkie wydarzenia, stali się mądrzejsi. Tegoroczny Wielki Tydzień możemy i z innego powodu nazwać wielkim, bo przeżywamy go w zupełnie odmiennej sytuacji niż pamiętają nasze pokolenia – mówił podczas homilii biskup Romuald Kamiński.

Mękę Pańską według św. Mateusza wyśpiewali diakon oraz klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Dod. Jakub Troszyński 6.04.2020 o 18.41