Nowy numer „Idziemy”
5 lipca 2020 roku

Tygodnik Idziemy na 5 lipca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: https://www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz https://eprasa.pl/news/idziemy

Zachęcamy kapłanów i osoby świeckie do zamieszczania na stronach internetowych parafii oraz na swoich profilach w mediach społecznościowych materiałów promujących kolejne numery tygodnika.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

- Kto rządzi światem? – Kto stoi za ruchem LGBT i za wieloma innymi rewolucjami na świecie? – odpowiada dr Józef Orzeł w rozmowie z Moniką Odrobińską.

- Masońskie tajemnice – O wpływach masonerii w Portugalii i o presji na ujawnienie jej przedstawicieli w prawie wszystkich partiach politycznych – pisze z Lizbony Marcin Zatyka.

- Twierdza w Stoczku – Kolejne z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia oraz najważniejsze fakty, które się tam dokonały – opisuje Irena Świerdzewska.

- Smutny rekord – Czy to przypadek, że w roku rozpoczęcia tzw. Drogi Synodalnej nastąpił w Niemczech rekordowy wzrost odejść z Kościoła? – analizuje Anna Meetschen.

- Kościół a polityka – W jakim zakresie Kościół może angażować się w politykę? – wyjaśnia o Dariusz Kowalczyk SJ.

Zza kulis – Prawdziwi decydenci, którzy mają wpływ na politykę i kierunki przemian społeczno-kulturowych rzadko osobiście startują w wyborach. – pisze ks. Henryk Zieliński.

- Polski Chagall – Życie i twórczość jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy Franciszka Maśluszczaka – opisuje Patryk Lubryczyński.

- Przedwyborcza wizyta – Ostatnią wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie oraz relacje polsko-amerykańskie – podsumowuje prof. Kazimierz Dadak.

- Fundamentalny wybór – O znaczeniu wyboru prezydenta, którego dokonamy 12 lipca – przekonuje Jacek Karnowski.

- Prawdy i wrażenia – Mechanizmy zdobywania władzy ujawnia Krzysztof Ziemiec.

- Zachowajmy rozsądek – O czym musimy pamiętać, żeby nie zarazić siebie i innych koronawirusem? – przypomina prof. Piotr Kuna w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

- Kapłani w pasiakach – Postawę polskich duchownych, ofiar niemieckiego obozu Auschwitz – przypomina Anna Jagodzińska.

- Szacunek dla Polaków – Nadziejami i niepokojami po pierwszej turze wyborów prezydenckich – dzieli się Marek Jurek.

Dod. Jakub Troszyński 1.04.2020 o 12.29, akt. 1.07.2020 o 13.48