Bp Romuald Kamiński: wiara to jest pełne zaufanie i powierzenie się Panu Bogu
29 marca 2020 roku

Bp Romuald Kamiński przewodniczył niedzielnej Mszy Świętej, 29 marca, o godz. 12:30 w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Eucharystia była transmitowana, przez diecezjalną platformę internetową SalveNET, dla wszystkich wiernych, którzy z związku z dyspensą od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, łączyli się duchowo w modlitwie.

- Wiara to jest pełne zaufanie i powierzenie się Panu Bogu. Umiejmy w swoim życiu dokonywać pewnych gradacji, czyli wiedzieć, co jest w naszym życiu ważne, co jest bardzo ważne, a co niekoniecznie musi być uwypuklane na drodze naszego życia. Dzisiaj Jezus wyraźnie podpowiada: wiara, która prowadzi nas do miłości. Niech w tych trudnych dniach, kiedy tak bardzo potrzeba nam całkowitego zaufania, pomnoży się łaska wiary w nas samych i także pomagajmy tę wiarę wskrzesić, umocnić w sercach tych, z którymi idziemy na tej drodze do nieba - mówił podczas homilii biskup Romuald Kamiński.

Przypominamy listę niedzielnych transmisji Mszy Świętych i innych inicjatyw religijnych podejmowanych w mediach w związku z epidemią.

Dod. Jakub Troszyński 31.03.2020 o 13.57