diecezja.waw.pl/6891Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Diecezja Warszawsko-Praska
Zanurzenie w Słowo: Panie, oto choruje Ten, Którego Ty kochasz - NIE ODBĘDZIE SIĘ
27-28 marca 2020 roku, Dom św. Faustyny w Ostrówku

Zanurzenie w Słowo
Panie, oto choruje Ten, Którego Ty kochasz
27-28 marca 2020 roku
Dom św. Faustyny w Ostrówku

Zapraszamy Panie i Panów na wielkopostne skupienie ze Słowem Bożym. Będzie to czas, w którym damy Bogu przestrzeń, by On wskrzeszał w nas to, co umarło i czeka na Jego: „Wstań”.

Może zmierzymy się z sytuacjami strat i odejść tych, których już nie ma z nami, a bardzo ich kochamy, po to, by usłyszeć o tym, że żyją i są w Nim. Może będzie to czas, w którym oddamy Panu tych, których kochamy, czerpiąc ze Słowa przekonanie, że On jest Panem tych, którzy cierpią i chorują. Nie wiemy, jak Słowo Boże Ciebie w tym dniu poprowadzi, ale jeżeli jest w Tobie pragnienie, być bardziej z Nim, by Słowo Boga rozświetlało Twoje ścieżki życia, to jestem pewna, że przyjeżdżając na Zanurzenie, dobrze wybierasz. Zapraszamy!

Na Zanurzeniu w Słowo obowiązuje ścisłe milczenie. Obowiązuje wówczas brak rozmów podczas całej soboty, również w trakcie posiłków i wyłączenie telefonów. Służy ono temu, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na mowę Pana, który do nas mówi w swoim Słowie.

Naszej modlitwie będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów drogi Lectio Divina, czyli Bożego Czytania, które wygłosi s. Rachela Waszkiewicz. W rytm dnia jest wpisany czas na spacer, spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę Świętą

Informacje organizacyjne:

Jeżeli zapiszesz się na Zanurzenie, a nie będziesz mógł/mogła wziąć udziału, znajdź kogoś na swoje miejsce. Może to być dla kogoś wyjątkowa szansa spotkania się z Jezusem, a nam ułatwisz organizację.

Serdecznie zapraszamy!

Dokument został dodany dnia 9.03.2020 o 13.12, ostatnio aktualizowany 17.03.2020 o 11.42