Finał diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej (foto)
4 marca 2020 roku, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej

Znamy laureatów 30. edycji diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej.

W zmaganiach, które odbyły się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na Tarchominie, wzięło udział 41 uczniów z 27 szkół znajdujących się na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Pierwsze miejsce wywalczyła Alicja Katarzyna Babińska z VIII LO im. Władysława IV, drugie miejsce zdobyła Joanna Dorota Kaczmarska z LO im. Juliusza Słowackiego w Otwocku, natomiast trzecie miejsce Paweł Aleksander Wiśniowski z VIII LO im. Władysława IV.

Młodzież mierzyła się z testem oraz pytaniami otwartymi, a tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Dumni z Ewangelii i z Polski”.

Bp Marek Solarczyk życzył młodzieży, by słowa, które stanowią temat olimpiady stały się także ich udziałem. Dodał, że to hasło, które niesie uniwersalną refleksję. Warto pamiętać także o lokalnych doświadczeniach, takich jak rocznica Bitwy Warszawskiej i rozważać je jako świadectwo młodych ludzi, którzy byli dumni z wiary i ze swojej Ojczyzny. Za wyznawane ideały byli gotowi walczyć - podkreślił biskup pomocniczy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Biskupa upominki. Fundatorem pierwszej nagrody był Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej Bp Romuald Kamiński. Laureat drugiego miejsca otrzymał nagrodę ufundowaną przez biskupa Marka Solarczyka. Trzecią nagrodę przygotował kanclerz kurii ksiądz Dariusz Szczepaniuk, zaś uczniowi, który zajął czwarte miejsce, nagrodę wręczył w imieniu Radia Warszawa – dyrektor ks. Mariusz Wedziuk.

Trójka zwycięzców będzie reprezentować diecezję podczas finału ogólnopolskiego w Przemyślu, który odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia.

Dod. Jakub Troszyński 5.03.2020 o 2.43, akt. 5.03.2020 o 2.45