Liturgia – znak, celebracja wspólnotowa, spotkanie z Chrystusem - SKUPIENIE ODWOŁANE
4 kwietnia 2020 roku, ul. Zamieniecka 21

Liturgia – znak, celebracja wspólnotowa, spotkanie z Chrystusem;
dzień skupienia poświęcony modlitwie liturgicznej

4 kwietnia 2020 roku
Klasztor Pasjonistów p.w. św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej
ul. Zamieniecka 21

Liturgia to życie Kościoła. Uczestniczymy w niej często, ale czy rozumiemy, czym ona jest? Czy umiemy czytać jej język? Co w niej się dzieje? W czym poprzez nią uczestniczymy? To ważne pytania, od których zależy nasze przeżywanie i praktykowanie wiary. Katecheza przygotowała nas do przyjęcia sakramentów: pierwszej spowiedzi i komunii, bierzmowania, małżeństwa (kurs przedmałżeński). Jednak początek to nie wszystko. Żyjemy tymi sakramentami, więc powinniśmy też starać się coraz lepiej je rozumieć. Obrzędy tych sakramentów uczą nas i prowadzą do dojrzałości, jeśli staramy się je coraz lepiej rozumieć. Ten dzień skupienia ma być pomocą, by coraz obficiej czerpać z liturgii Kościoła.

• zapisy: p. Beata Młot - tel. +48 605078478; mail: beatamlot@wp.pl
  • organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi, także niepełnosprawnymi
  • koszt posiłku pokrywają uczestnicy (ok. 30 PLN za dwudaniowy posiłek dla jednej osoby dorosłej, możliwość zamawiania porcji dziecięcej)
  • udział w dniu skupienia jest bezpłatny (dobrowolna ofiara dla wspólnoty pasjonistów za użyczenie miejsca).

Program:

Liturgia Godzin (Godzina Czytań) - o. Łukasz Andrzejewski CP