Wejściówki na beatyfikację kard. Wyszyńskiego
7 czerwca 2020 roku, pl. Piłsudskiego w Warszawie

Każdy kto chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych, już dziś powinien zgłosić się do proboszcza parafii, w której mieszka. Parafie zbierają te informacje do połowy marca.

Komitet Organizacyjny przygotowujący uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego poinformował, w jaki sposób będą dystrybuowane karty wstępu na uroczystą beatyfikację 7 czerwca 2020 w Warszawie.

Do końca marca kurie diecezjalne zbiorą informacje o zapotrzebowaniu na wejściówki w parafiach, a następnie przekażą te dane do komitetu organizacyjnego w Warszawie.

Prosimy Wielebnych Księży Proboszczów o przekazanie informacji o zapotrzebowaniu na wejściówki w parafiach w wyznaczonym terminie Kanclerzowi Kurii ks. dr. Dariuszowi Szczepaniukowi.

Zgłoszenie z parafii powinno zawierać wyrażone w liczbach zapotrzebowanie na:

• karty wstępu dla kapłanów, którzy chcą wziąć udział w koncelebrze
  • karty wstępu dla wiernych (w tym osób niepełnosprawnych)
  • karty parkingowe dla autokarów
  • karty parkingowe dla autokarów osób niepełnosprawnych
  • karty parkingowe dla samochodów osobowych (liczba miejsc jest ograniczona)

Przewidziano również udział Polaków za granicą. Osoby, które mieszkają poza Polską, a chciałaby otrzymać karty wstępu na uroczystości, powinny zgłosić się do rektorów Polskich Misji Katolickich.

– Każda diecezja otrzyma różne rodzaje wejściówek, które zostaną rozdysponowane proporcjonalnie do liczby zgłoszeń – mówi ks. Łukasz Przybylski, przewodniczący sekcji rezerwacji i kart wstępu.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 12:00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Po mszy świętej do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie przejdzie procesja z relikwiami nowego Błogosławionego.

Wszelkie informacje organizacyjne będą zamieszczane na stronie internetowej prymaswyszynski.pl. Można się również kontaktować z Biurem Komitetu Organizacyjnego, mieszczącym się przy Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej przy ulicy Miodowej 17/19, budynek C, pokój nr 2; e-mail – beatyfikacja.wyszynski@mkw.pl; tel. 22 53 17 265; 22 53 17 261.

źródło: prymaswyszynski.pl

Dod. Jakub Troszyński 19.02.2020 o 11.01, akt. 21.02.2020 o 13.49