Finał eliminacji diecezjalnych XXVII Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów
7 marca 2020 roku, Katedra Warszawsko-Praska

XXVII edycja Konkursu Biblijnego
dla Ministrantów i Lektorów

W sobotę, 7 marca 2020 roku, odbył się finał eliminacji diecezjalnych w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym dla Lektorów i Ministrantów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Księżom opiekunom oraz Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie do konkursu bardzo dziękujemy.

Tegoroczni finaliści:

W kategorii młodszej:

• Tomasz Bukowiecki z parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, nagroda: bon o wartości 700 zł.
  • Piotr Tomaszek z parafii Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu, nagroda: bon o wartości 450 zł.
  • Franciszek Zieliński z parafii Świętej Trójcy w Kobyłce, nagroda: bon o wartości 300 zł.

W kategorii starszej:

• Marcin Dębek z parafii św. Marka Ewangelisty, nagroda: bon o wartości 700 zł.
  • Konrad Czerski z parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim, nagroda: bon o wartości 450 zł.
  • Michał Kościukiewicz z parafii Świętej Trójcy w Kobyłce, nagroda: bon o wartości 300 zł.

Wyróżnienie w kategorii uczestników młodszych:

• Stanisław Jarczewski z parafii Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu, nagroda: bon o wartości 100 zł.

Laureatom życzymy sukcesów w finale ogólnopolskim w Paradyżu!

ks. Konrad Biskup
diecezjalny duszpasterz lektorów

7 marca 2020 roku w naszej katedrze odbędzie się XXVII edycja Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów.

Konkurs będzie sprawdzał wiedzę z Księgi Jozuego i Dziejów Apostolskich (Biblia Tysiąclecia, wyd. V). Obowiązuje znajomość tekstu Ksiąg, Wstępu oraz przypisów.

Konkurs adresowany jest do ministrantów i lektorów, którzy aktualnie należą do Liturgicznej Służby Ołtarza, a ich wiek nie przekracza 26 lat.

Do udziału w Konkursie zaproszeni są uczestnicy indywidualni w dwóch kategoriach wiekowych:

• I – szkoła podstawowa
  • II – szkoła ponadpodstawowa i starsi
  • oraz uczestnicy w drużynie (jedna drużyna z parafii, 3 osobowa)

Finał diecezjalny w podziemiach katedry warszawsko-praskiej – 7 marca 2020 o godz. 10.00. Na finał trzeba zabrać ze sobą legitymację szkolną lub studencką.

Zapisy – do 22 lutego 2020 roku. Kandydata zgłasza Ksiądz opiekun ministrantów lub lektorów wysyłając sms-a do Diecezjalnego Duszpasterza Lektorów ks. Konrada Biskupa, kom. 537 894 343.

Dod. Joanna Solak 17.02.2020 o 14.22, akt. 9.03.2020 o 11.14