Msza Święta ku czci św. Jana Bosko (nagranie homilii, galeria foto)
26 stycznia 2019 r.

Papież Franciszek w Panamie mówił, że Jan Bosko to był święty, który potrafił na to, co go otacza, a przede wszystkim na człowieka, który go otacza, spojrzeć oczyma Boga. Czyż to nie jest cudowna podpowiedź, w jaki sposób możemy odczytać dzisiejszą Ewangelię? Patrzeć oczyma Boga. To ewangeliczne dziecko, to każde dziecko, a ostatecznie w jego osobie każdy człowiek niesie w sobie tak wielkie bogactwo treści, doświadczeń, darów, które on już w sobie rozwinął, które niesie, które chroni, które go rozwijają, albo przytłaczają. A co powiedzieć o wielkim bogactwie, które Bóg zawierzył temu człowiekowi i które w niego już wpisał i będzie przed nim odkrywał jeszcze? Jakże potrzeba tej wrażliwości serca! - mówił bp Marek Solarczyk w homilii Mszy świętej ku czci św. Jana Bosko, 26 stycznia 2020 roku w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.

Dod. Marcin Tafejko 27.01.2020 o 13.51, akt. 28.01.2020 o 12.27