diecezja.waw.pl/6797Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Orszak Trzech Króli 2020 na Białołęce (video, foto)
6 stycznia 2020 roku, parafia św. Łukasza Ewangelisty - parafia św. Franciszka z Asyżu

Orszaki Trzech Króli po raz kolejny przeszły ulicami polskich miast. Uroczyste korowody odbyły się także na terenie naszej Diecezji. W Orszaku z parafii św. Łukasza Ewangelisty do parafii św. Franciszka z Asyżu wziął udział biskup Romuald Kamiński.

Wcześniej o godzinie 13 Biskup Warszawsko-Praski przewodniczył Mszy Świętej, podczas której mówił: dajmy się owładnąć tej wielkiej łasce przychodzącego Boga. I z tym przychodzącym Bogiem - niech On się w nas zadomowi! - idźmy do drugich. Dzisiaj także będzie okazja w tej małej, ale bardzo znaczącej pielgrzymce do sąsiedniej wspólnoty parafialnej, żebyśmy nie tylko poprzez pewien wyraz zewnętrzny, ale wzbudzając dobre myśli, szlachetne intencje, słali do Pana Jezusa te prośby.

Fot. Marcin Tafejko

Dokument został dodany dnia 7.01.2020 o 15.12, ostatnio aktualizowany 7.01.2020 o 15.17