diecezja.waw.pl/6775Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Wigilia i Święta Bożego Narodzenia w Diecezji Warszawsko-Praskiej (video)
24-25 grudnia 2019 roku

Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński oraz Biskup Pomocniczy Marek Solarczyk będą przewodniczyć w tym roku Pasterkom w parafiach w Ząbkach oraz na warszawskim Witolinie.

W Wigilię o godzinie 10:00 biskup Romuald Kamiński weźmie udział w dorocznym spotkaniu osób ubogich, bezdomnych i samotnych. Wigilijne śniadanie odbędzie się w placówce diecezjalnej Caritas przy ulicy Grochowskiej 111/113. Biskup Marek Solarczyk o godzinie 6:30 będzie przewodniczył w Katedrze warszawsko-praskiej ostatnim tegorocznym Roratom.

Mszę Świętą Pasterską biskup Romuald Kamiński odprawi w parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach. Msza Święta Pasterska pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka odbędzie się w parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie.

W naszej Diecezji, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie, w tym roku Mszę Świętą Pasterską odprawi również Nuncjusz Apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio. Pasterce w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej Piotr Jarecki.

Pasterki zgodnie z tradycją rozpoczną się o północy z 24 na 25 grudnia.

Pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 11:00 w Katedrze warszawsko-praskiej biskup Romuald Kamiński będzie przewodniczył Eucharystii w drugą rocznicę śmierci biskupa pomocniczego naszej diecezji Stanisława Kędziory. Biskup Marek Solarczyk odprawi Mszę Świętą z jubileuszami małżeńskimi w parafii konkatedralnej na Kamionku. Początek liturgii o 10:00.

Dokument został dodany dnia 23.12.2019 o 11.54, ostatnio aktualizowany 25.12.2019 o 18.15