Z Maryją wyznajemy Chrystusa w Eucharystii - Papieska Unia Misyjna zaprasza

Kleryckich Kół Misyjnych, Róż Żywego Różańca,
Misyjnego Apostolstwa Chorych,
Referenci i Referentki Misyjne,
Dobroczyńcy i Przyjaciele Papieskich Dzieł Misyjnych!

Jak co roku Papieska Unia Misyjna w Polsce organizuje sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Tym razem spotkamy się w dniach 7-8 grudnia 2019 r. Tegoroczny temat przewodni brzmi: Z Maryją wyznajemy Chrystusa w Eucharystii.

To wspaniała okazja, żeby doświadczyć misyjnego wymiaru Kościoła, spotkać się z misyjną wspólnotą, wykorzystać czas na rozmowy i modlitwę oraz pogłębić misyjną formację.

Spotkanie składa się z dwóch części: wykładowej i modlitewnej.

Rozpoczynamy w sobotę Mszą św. o godzinie 14.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie przechodzimy do Auli Kordeckiego na spotkanie formacyjne. Po południu ks. dr Tomasz Herc pokaże nam misyjny wymiar Eucharystii, ks. Dariusz Buras opowie o Kościele w Kazachstanie, a księża Tomasz Atłas i Maciej Będziński podzielą się swoimi doświadczeniami z odwiedzin misjonarzy w Gabonie i Tanzanii. Nie zabraknie czasu na ciepłą herbatę i chwilę rozmów „w kuluarach”.

Od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy nasze czuwanie modlitewne przed obrazem Czarnej Madonny. Podczas czuwania zawierzymy Matce cały Kościół i misjonarzy, będziemy adorować Pana i poznawać przyszłych misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej. Przyjmiemy także nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich – misjonarki i misjonarzy, wolontariuszy i osoby świeckie, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referentki i referentów misyjnych oraz kleryków z kół misyjnych, a także wszystkich, którym sprawy misji nie są obce i pragną być razem z nami.

Do zobaczenia na Jasnej Górze.

s. Monika Juszka RMI
Misjonarka Klaretynka
Papieska Unia Misyjna

Ważne:

• Koszt spotkania to 10 zł od osoby. Jeśli wysokość opłaty stanowi przeszkodę w uczestnictwie, prosimy się nie martwić, jakoś to załatwimy.
  • Recepcja działa od godziny 10.00 w sobotę (Aula Kordeckiego). Prosimy zgłosić się do recepcji odpowiednio wcześniej przed Mszą św. na rozpoczęcie.
  • Prosimy o przysyłanie zgłoszeń do 1 grudnia 2019 roku.
    • Zgłoszenia mailowe: pum@missio.org.pl lub telefoniczne: 22 536 90 33.
    • W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko (w przypadku grup zorganizowanych tylko osoby odpowiedzialnej), zgromadzenie zakonne lub diecezję, liczbę osób oraz deklarację skorzystania z opcji ciepłego posiłku (musimy podać dokładną liczbę osób).
    • Te zgłoszenia są dla nas bardzo ważne ze względów organizacyjnych!

Program:

7 grudnia 2019 roku - sobota:

Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego - kaplica Matki Bożej
  • Sala o. Kordeckiego
Eucharystia – umocnienie i posłanie - ks. dr Tomasz Herc
Świadectwo o Kościele w Kazachstanie - ks. Dariusz Buras
przerwa
Świadectwo o Kościele w Afryce. Gabon i Tanzania - ks. dr Tomasz Atłas, ks. dr Maciej Będziński
aktualności PUM
przerwa na posiłek (kolacja dla chętnych w WSD Częstochowa)
  • Kaplica Matki Bożej - czuwanie modlitewne
Apel Jasnogórski – ks. dr Tomasz Atłas