Koncert Narodowy "Ta nasza wolność" i III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dobrej
4 czerwca, Sala Kongresowa; 5-6 czerwca Plac Zamkowy

Dnia 4 czerwca 2004 roku przypada XV rocznica przemian społeczno-ustrojowych w naszej Ojczyźnie. Od tych wydarzeń rozpoczęło się kształtowanie współczesnych dziejów Polski i Polaków.

To także właściwy moment, abyśmy na ostatnie kilkanaście lat historii Polski spojrzeli inaczej niż tylko przez pryzmat gospodarczych i politycznych korzyści, ale także jako Naród i każdy z osobna zastanowili się nad tym, jak upragniony dar otrzymanej wolności w sposób odpowiedzialny zagospodarować.

Archidiecezja Warszawska i Diecezja Warszawsko – Praska wraz z Prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy mają zaszczyt zaprosić na Uroczysty Koncert Narodowy pt. "Ta nasza wolność..." organizowany w dniu XV rocznicy transformacji społeczno-ustrojowej w Polsce, czyli 4 czerwca 2004, o godz. 20.00 w Sali Kongresowej w Warszawie.

Patronat honorowy: Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski
Komitet honorowy:
Przewodniczący: J.E. Ks. Kard. Józef Glemp, Prymas Polski
J.E. Ks. Biskup Kazimierz Romaniuk, Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej
J.E. Ks. Biskup Gen. Dyw. Sławoj Leszek Głodź, Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu
J.W.R Prof. Lech Kaczyński, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
J.W.R Jan Nowak-Jeziorański
J.W.P Prof. Andrzej Stelmachowski, Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
J.W.R Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego
J. M. Ks. Prof. Roman Bartnicki, Rektor Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Uroczysty Koncert Narodowy zaszczycą swoją obecnością:
Prezydenci Trzeciej Rzeczpospolitej
Premierzy wszystkich Rządów okresu XV lat transformacji
przedstawiciele Episkopatu Polski na czele z Księdzem Kardynałem Prymasem Polski
oraz ambasadorzy na czele z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce – Przewodniczącym Korpusu Dyplomatycznego
przedstawiciele Parlamentu RP oraz wybitni Mężowie Stanu z Polski i zagranicy.

piątek 4 czerwca, godz. 20.00, Sala Kongresowa w Warszawie

Część I

Wykonawcy: Elżbieta Adamiak, Stan Borys, Mirosław Czyżykiewicz, Edyta Geppert, Przemysław Gintrowski, Krystyna Janda, Jan Kondrak, Joanna Lewandowska, Andrzej Poniedzielski, Marcin Różycki, Marek Tercz, Grzegorz Tomczak. Leszek Wójtowicz.
Zespoły: Wolna Grupa Bukowina, Czerwony Tulipan, Trzy Dni Później.
Zespół instrumentalno-wokalny pod kierownictwem Zbigniewa Łapińskiego

Część II

Rock- Oratorium pt. "Bo ma duszę nasz dom" do tekstów Ernesta Brylla i muzyki Stanisława Fiałkowskiego.
Wykonawcy: Opole Gospel Choir pod dyrekcją Jacka Mełnickiego i orkiestra Big Warsaw Band pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego
Scenariusz: Andrzej Poniedzielski, Ks. Andrzej Chibowski
Reżyseria: Andrzej Głowacki

III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI DOBREJ