Obchody 25. rocznicy działalności Federacji Caecilianum
17, 23 listopada 2019 roku; bazylika św Krzyża i Archikatedra warszawska

W 2019 roku upływa 25 lat działalności ogólnopolskiej Federacji Caecilianum, zrzeszającej chóry kościelne. Z tej okazji w dniu 17 listopada 2019 o godz. 9.00 w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie odprawiona zostanie uroczysta, dziękczynna Msza pontyfikalna, której przewodniczyć będzie biskup Michał Janocha – przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, a w koncelebrze weźmie udział ks. prof. A. Filaber, Honorowy Prezes Federacji. W tej mszy, transmitowanej przez I program Polskiego Radia, uczestniczyć będą i śpiewy wykonają połączone chóry Federacji.

Po Mszy przewidziana jest krótka część oficjalna zakończona odśpiewaniem przez wszystkie chóry pieśni Laudate Dominum Gounoda.

W program obchodów 25-lecia Caecilianum wpisuje się również XXXII Przegląd Chórów Kościelnych organizowany przez Zarząd Oddziału Warszawskiego Federacji Caecilianum oraz Komisję Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej. Przegląd odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 r. w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście i rozpocznie się o godz. 15.00 występami chórów. Przegląd zakończy uroczysta Msza św. (o godz. 17.00) sprawowana w intencji wszystkich muzyków kościelnych: organistów, dyrygentów i chórzystów ze śpiewem połączonych chórów.

Do udziału w Przeglądzie zaproszone są również chóry niezrzeszone w Federacji (informacje na stronie www.caecilianum.eu).

Wstęp na powyższe wydarzenia jest wolny.

Dod. Jakub Troszyński 8.11.2019 o 16.18