Diecezjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości (galeria foto, nagranie homilii)
11 listopada 2019 roku, Katedra warszawsko-praska

My, jako diecezja warszawsko-praska, w obecności naszego pasterza w naszej katedrze, gdzie dwadzieścia lat temu św. Jan Paweł II przywołał i zawierzył i potwierdził, że właśnie na nas złożona jest odpowiedzialność za pamięć o Cudzie nad Wisłą, nie możemy nie odwołać się również do setnego roku cudu odzyskania niepodległości - powiedział 11 listopada 2019 roku bp Marek Solarczyk.

Na siedem miesięcy przed beatyfikacją czcigodnego sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego bp Solarczyk zachęcił też wiernych diecezji warszawsko-praskiej do powrotu do nauczania Prymasa Tysiąclecia, a szczególnie do Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.

Zapraszamy na diecezjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Centralne uroczystości odbędą się 11 listopada, o godz. 18:00, w Katedrze warszawsko-praskiej. Mszy Świętej będzie przewodniczył Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Homilię wygłosi Biskup Pomocniczy Marek Solarczyk.

Po liturgii Mszy Świętej parafia katedralna zaprasza do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych w auli kurialnej.

Centralnym uroczystościom towarzyszą wydarzenia organizowane w parafiach, m.in.:

Diecezja Warszawsko-Praska bierze również udział w akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Dod. Jakub Troszyński 8.11.2019 o 13.44, akt. 12.11.2019 o 13.58