diecezja.waw.pl/6664Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Diecezjalne obchody uroczystości Wszystkich Świętych (nagranie homilii, galeria foto)
1 listopada 2019 roku

W tym tygodniu odbędą się wydarzenia o szczególnym znaczeniu w kalendarzu roku liturgicznego.

W piątek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych uczcimy pamięć o zmarłych, którzy osiągnęli już życie wieczne. Tego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy na cmentarzach, które znajdują się na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Diecezjalne obchody uroczystości Wszystkich Świętych odbędą się w trzech miejscach:

Na każdym z tych cmentarzy po Eucharystii odbędzie się procesja.

2 listopada, w Dzień Zaduszny, w Katedrze warszawsko-praskiej, Mszy Świętej o godzinie 6:30 będzie przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

Świętość wyraża się w miłości Boga i człowieka – podkreślił bp Romuald Kamiński. W uroczystość Wszystkich Świętych biskup warszawsko-praskiej przewodniczył mszy św. na Cmentarzu Bródzieńskim

Dokument został dodany dnia 29.10.2019 o 18.20, ostatnio aktualizowany 1.11.2019 o 16.51